Cart 0

 ALPAKAD JA KANGA- EHK PAKUTRÜKI TÖÖTUBA GRUPPIDELE

Kangaste käsitsi trükkimine pakub lugematul hulgal põnevaid võimalusi tekstiilpindade kujundamiseks, tekstiilmaterjalist esemete kaunistamiseks või vanematele esemetele uue välimuse andmiseks.

Kangaste käsitsi trükkimine on üks iidsemaid rahvatarbekunsti vorme. Vanimad säilinud egiptuse (kopti) trükikangad pärinevad 4.–6. sajandist.
Puust paku sisse lõigatud templi abil kangaste trükkimine oli aktuaalne kuni šotlane T. Bell leiutas 1785. aastal riidetrükkimise masina. Käsitrükki kasutati siiski veel ka 19. sajandil ja isegi 20. sajandi algul.
Eestlased kasutasid käsitrükki peamiselt linaste pearätikute, mütsi-, põlle,- jaki,- ja seelikuriiete ning laudlinade kaunistamiseks. Mõnel pool trükiti ka villaseid vooditekke, saanivaipu ja suurrätte.

Töötoa viib läbi tekstiilikunstnik Piret Kreitsman.

Grupi suurus: al 5 inimest

Paketi hind: 20 EUR/inimene, sisaldab alpakade külastust ning kangatrüki töötuba. Hinnas sisalduvad tekstiilivärvid, erinevate mustritega trükipakud, trükkimisvahendid, proovilapid ning puuvillane või linane pearätt trükkimiseks.

Lisaks saab trükkimiseks osta puuvillase poekoti, puuvillase või linase pearätiku või köögitekstiili.

Kaasa võib võtta oma puuvillasest või linasest materjalist rõivaid või kodutekstiili, millele trükkida (T-särk, põll, jne).

Aeg: u 2 tundi

Kaasa saab osta Wile Farmi alpakavilla, kraasvilla ning alpakavillast lõnga ja kudumeid.

Kehakinnituseks on võimalik tellida  joogid ja kerge eine.

Paketti on võimalik tellida alates aprillikuust.

Huvi korral võta meiega lahkesti ühendust tel 59058528 või wilealpacafarm@gmail.com