KIK programmi foto

Wile Farm, Ringhäälingumuuseum ja Elise Aed kutsuvad külla

Wile Farmis (Pärtsaare talu, Poaka küla, Türi vald) kohtume Lõuna-Ameerikast pärit villaloomade alpakadega. Räägime alpakadest lähemalt, saame teada kuidas nad elavad, mida söövad ja näeme ka farmi nimilooma Wilet ennast. Katsume alpakade imepehmet villa, saame teada, mida sellest valmistatakse ning katsetame villa kraasimist ja ketramist. Villatoast on võimalus soetada alpakavillast lõnga ja kudumeid. Info: tel 59058528.

Eesti Ringhäälingumuuseumis (Vabriku pst 11, Türi, https://rhmuuseum.ee/) räägime ringhäälingu ja raadiotööstuse ajaloost, kuulame näiteid raadiosaadetest, käivitame ajaloolisi vastuvõtjaid, meenutame olulisi saateid ja raadiohääli. Võimalus salvestada lühikuuldemäng.  Info: tel 3857055.

Elise Aias (Retla küla, Türi vald, https://www.eliseaed.ee/) tutvume Järvamaa suurima puukooliga, kus lisaks dekoratiivsetele okas- ja lehtpuudele ning põõsastele pakutakse huvilistele ka püsililli. Teeme ringkäigu nii kasvuhoones kui puukoolis, räägime lähemalt taimede hingeelust. Võimalus kasutada piknikuplatsi ja taimi kaasa osta. Info: tel 5511499.

Gruppidele alates 10 inimesest. Programmi saab tellida 01.05-01.10. Tellimine: rhmuuseum@rhmuuseum.ee. Hind 20€ üks osaleja (ei sisalda toitlustust).