2014.aasta alguses tõime oma farmi Järvamaal esimesed 11 alpakat. Eeltöö alpakade pidamiseks on olnud pikk. 2013.aasta kevadel sõitsime Saksamaale alpakafarmi, kus õppisime nädalajagu päevi alpakade pidamist nii teoorias kui praktikas. Selle aja jooksul veendusime oma otsuse õigsuses ja valisime välja loomad Eestisse toomiseks. Järgneva aasta veetsid väljavalitud alpakad Saksamaal ja Eestisse jõudsid emased loomad juba tiinetena. 2014.aasta 12.mail sündis meie farmi esimene alpakabeebi ehk kria, kes sai nimeks Wile (inglise keeles ahvatlus). Wile on kaunis isane, valge näoga pruun alpaka (ametliku värvitooniga dark rose grey). Wilest sai meie farmi nimi- ja vapiloom. Tänaseks on meie farmis sündinud palju erivärvilisi kriasid.

Wile Farmi eesmärgiks on kvaliteetsete tõu- ja villaloomade kasvatus ja aretamine, alpakavillase lõnga ja kudumite valmistamine ja müük.

Meie farmi on võimalik eelneval kokkuleppel ka külastada. Külastuse käigus räägime värvikaid lugusid alpakadest ja nende elust. Töötoas näeme, mida ja kuidas alpakavillast teha annab.

Konkursil „Järvamaa parimad turismiarendajad 2015“ tunnistati Wile Farm aasta turismisündmuseks. Põhja-Eesti X Turismikonverentsil, mis toimus 12.novembril 2015, tunnustati Wile Farmi aga 3. kohaga kategoorias “Aasta atraktiivseim turismiobjekt”. 2018.aastal oli meil au olla Põhja-Eesti “Aasta atraktiivseima turismiobjekti” nominendiks ja samal aastal pälvisime ka Türi valla parima talu tiitli.

Oleme 2014.aasta kevadel asutatud MTÜ Eesti Alpakaühing asutajaliige.

Alpakavillast valmistatud lõnga ja imepehmeid käsitööesemeid saab soetada meie e-poest ja farmi töötoast. Farmi külastamiseks palume aja ette broneerida.

KONTAKT
E-POODI
FARMI KÜLASTUS