2014.aasta alguses tõime oma farmi Järvamaal esimesed 11 alpakat. Eeltöö alpakade pidamiseks on olnud pikk. 2013.aasta kevadel sõitsime Saksamaale alpakafarmi, kus õppisime nädalajagu päevi alpakade pidamist nii teoorias kui praktikas. Selle aja jooksul veendusime oma otsuse õigsuses ja valisime välja loomad Eestisse toomiseks. Järgneva aasta veetsid väljavalitud alpakad Saksamaal ja Eestisse jõudsid emased loomad juba tiinetena. 2014.aasta 12.mail sündis meie farmi esimene alpakabeebi ehk kria, kes sai nimeks Wile (inglise keeles ahvatlus). Wile on kaunis isane, valge näoga pruun alpaka (ametliku värvitooniga dark rose grey). Wilest sai meie farmi nimi- ja vapiloom. Tänaseks on meie farmis sündinud palju erivärvilisi kriasid.

Wile Farmi eesmärgiks on kvaliteetsete tõu- ja villaloomade kasvatus ja aretamine, alpakavillase lõnga ja kudumite valmistamine ning müük.

Alustasime alpakavillaste kudumite valmistamist 2014.aastal. Kuna meie enda farmi alpakade villa lõngaks tegemine võttis aega, leidsime alpakade kodumaalt kvaliteetse superfine 100% alpakavillase lõnga tootja. Tänaseks on meil aastatepikkune kogemus selle lõnga kudumisel – valmivad mõnusad, pehmed ja looduslikud alpakavillased tooted. Et kogu alpakadelt saadav vill maksimaalselt ära kasutada, valmistame 2.klassi villast alpakavillaseid tekke. Meie alpakavillased kudumid kannavad Wile kaubamärki. Wile kaubamärk on kantud Euroopa Liidu kaubamärkide registrisse.

Aastaid hiljem oleme selgeks saanud ka alpakavilla lõngaks ketramise kunsti. Meie alpakade vill saab täna pehmeks, paljudes erinevates looduslikes toonides lõngaks kodumaises villavabrikus ja leiab tee käsitööarmastajate varraste vahele.

Alpakavillast valmistatud lõnga ja imepehmeid käsitööesemeid saab soetada meie e-poest ja farmi villatoast. Villatoa külastamiseks palume aja ette broneerida.

Meie farmi on võimalik eelneval kokkuleppel ka külastada. Külastuse käigus räägime värvikaid lugusid alpakadest ja nende elust. Villatoas näeme, mida ja kuidas alpakavillast teha annab.

Konkursil „Järvamaa parimad turismiarendajad 2015“ tunnistati Wile Farm aasta turismisündmuseks. Põhja-Eesti X Turismikonverentsil, mis toimus 12.novembril 2015, tunnustati Wile Farmi aga 3. kohaga kategoorias “Aasta atraktiivseim turismiobjekt”. 2018.aastal oli meil au olla Põhja-Eesti “Aasta atraktiivseima turismiobjekti” nominendiks ja samal aastal pälvisime ka Türi valla parima talu tiitli.

Oleme 2014.aasta kevadel asutatud MTÜ Eesti Alpakaühing asutajaliige. Oleme Türi Talunike Liidu ja Eesti Talupidajate Keskliidu Agroturismi liige.

Leader logo horisontaal varviline 1 Projekt “Alpakavillast kudumite tootmiseks 3D kudumismasina ostmine”. Soetati kudumismasin eesmärgiga arendada ettevõtet, kaasajastada tootmist ja tuua turule uudsed tooted, mille tulemusel hoitakse kokku materjali välistades juurdelõikus.