Alpakavill on luksuslik, väärtuslik ja delikaatne toode, seega on väga oluline alpakavillast tooteid hästi hooldada, et nad püsiksid heas vormis.

Alpakavill pärineb Andidest ja peamiselt toodetakse seda Peruus ning Boliivias. Nende riikide maapiirkondades ei pesta riideid pesumasinas, vaid käsitsi, peamiselt külma veega. Seega käsitöölised, ketrajad ja kudujad, pesevad alpakavilla käsitsi. See tähendab, et tooted, mida ei ole kunagi masinpestud, võivad esimesel masinpesul muuta kuju või kokku tõmmata.

Seega on väga oluline meeles pidada, et alpakavillast tooteid ei pestaks kunagi soojemas vees kui 30C, sest nad võivad muuta kuju või tõmmata kokku kuni 50% originaalsuurusest. Järgnevalt on toodud boliivia käsitööliste näpunäited, mida järgida alpakatoodete pesemisel. Masinpesul tuleb kasutada „käsipesu“ programmi.

Vaja läheb:

  • Nõu leige või külma veega
  • Beebi- või muu neutraalne shampoon
  • Kaks kuiva rätikut
  • Triikraud

Toimi alljärgnevalt:

  1. Kasta alpakavillast toode leige või külma veega nõusse;
  2. Lisa shampoon ja pese õrnalt toodet. Kasutada võiks kummikindaid, et mitte kahjustada toodet sõrmeküünte või sõrmustega;
  3. Leota toodet umbes 3 minutit;
  4. Toote väljaväänamiseks rulli see kuiva rätikusse ja suru kergelt, et vesi välja tuleks;
  5. Kui toode on väljaväänatud aseta see teisele rätikule, tõsta aeg-ajalt toodet ringi, et see kuivaks ühtlaselt. Ära kunagi riputa alpakavillast toodet nöörile kuivama, see võib kaotada oma algse kuju ja välja venida;
  6. Kui soovid, võid alpakavillast toodet triikida. Aseta kuiv rätik toote ja triikraua vahele, triigi madala kuumusega, ära kasuta auru.

Nende juhiste järgimisel säilib alpakavillast toode palju aastaid kahjustumata.