Esimene alpaka-aasta Wile Farmis hakkab läbi saama. Alpakad jõudsid meie farmi 9.veebruaril aasta tagasi. Aasta on olnud tegus ja huvitav, oleme õppinud ja õpetanud, nuputanud, leiutanud, ehitanud ja putitanud, iga päevaga targemaks saanud ja vahel end ikka rumalana tundud. Otsus pidada alpakasid on olnud õige, tunneme endiselt neist suuresilmseist pehmetest karvikutest rõõmu. Üks suurimaid hirme enne alpakade võtmist – loomaarsti leidmine, kes oleks huvitatud alpakade ravimisest, kadus koos loomaarst Priit Koppeli jõudmisega meie farmi.

Kurva sündmusena kaotasime ühe emase alpaka ja üks pisike sündinud kria ei olnud loodud pikalt elama. Õnneks varjutas need sündmused 7 kena ja terve kria sündimine. Kriadest esimesena sündis 12.mail 2014 meie farmi nimiloom Wile, kes tänaseks on juba üle 30 kilone noormees. Möödunud kevadel pügasime alpakasid esimest korda. Tänud lambapügajale Aadamile, kes suutis ka meie alpakad asjatundlikult pügada.

Kevadel panime seljad kokku ja lõime Eesti Alpakakasvatajate Ühingu, kuhu hetkel kuulub 10 alpakakasvatajat ja alpakakasvatusest huvitatud inimest. Loodetavasti aitab ühingu tegevus meil kõigil saada tugevamaks ja targemaks alpakakasvatajaks.

Suve jooksul tutvustasime alpakasid paljudele huvilistele. Avatud talude päeval külastas farmi üle 500 inimese. Suvel valmisid Wile Farmi kaubamärgi all esimesed kudumid, mida tänaseks müüme Wile Farmi e-poes. Kudumite valmimisele aitavad lisaks pereliikmetele jõudsalt kaasa tublid Türi Käsitööseltsi käsitöölised. Aasta lõpuks sai kevadel pügatud alpakavillast meie esimene oma lõng. Täna müüme lisaks Wile Farmi lõngale ka Boliivia päritolu alpakalõnga.

Sügisel võtsime osa Järvamaa päevadest Tallinnas Solaris Keskuses, kus müüsime ära enamus enda alpakavillatoodetest. Olime loomade ja toodetega väljas ka Põhja-Eesti Turismikonverentsil. Härra Diplomat kõndis ringi nii Türi kultuurikeskuse fuajees kui saalis. Detsembrikuus osalesime Paide Vallitorni jõulumaal, kus külastajad said näha alpakasid ja avatud oli alpakavilla töötuba. Õpetasime huvilisi kraasima, ketrama nii kedervarre kui vokiga ning ka viltima.

Palju on tehtud, veel rohkem teha. Tulemas on mitmeid põnevaid sündmusi, nagu Maaema Sõbrapäev Rahvusraamatukogus, Tourest 2015, käsitööpäev Wile Farmis jms.

Hiljutine ultraheli kinnitas, et suvel on meil oodata 8 kria sündimist. Uus aastaring võib alata. Head uut alpaka-aastat!