Alpakade müük Wile Alpakafarmis

Kas unistate omaenda alpakadest? Teil on mõnus koht nende pidamiseks ja olete valmis nende eest hästi hoolitsema? Kui jah, siis Wile Alpakafarm on teie jaoks õige koht! Võtke meiega ühendust telefonil 5905 8528 ja uurige, kuidas saate oma unistused ellu viia.

Alpakad on imelised loomad

Alpakad on tõepoolest võluvad loomad, kes lisavad teie ellu rõõmu ja naeru. Siiski – enne kui otsustate alpakade soetamise kasuks, on oluline mõned olulised seigad endale selgeks teha:

Alpakad on karjaloomad: üksik alpaka ei tunne ennast hästi, seega tuleb soetada vähemalt kaks, veel parem kolm alpakat.

Alpakabeebisid nimetatakse kriadeks: kriad on emapiimal vähemalt 6-7 kuud pärast sündimist, nii et päris pisikest kriat üldjuhul osta ei saa.

Isased ja emased alpakad peetakse eraldi karjades: seega ei ole mõistlik alustuseks võtta näiteks ühte emast ja ühte isast alpakat.

Alpakade hind sõltub looma, sealhulgas tema villa, kvaliteedist: kehvema villa kvaliteediga alpakade hinnad jäävad umbes 1000-1500€ kanti, samas kui suurepärase villa kvaliteediga alpakade hinnad on üle 3000€.

Alpakad vajavad aastaringset hoolt: lisaks heinale, mineraalidele ja muule toidule tuleb arvestada ka veterinaar-, pügamis- ja muude kuludega.

Teie eesmärk määrab, milliseid alpakasid vajate olenevalt sellest, kas soovite alpakasid lemmikloomadeks, murupügajateks, villaloomadeks või aretusloomadeks, varieerub nende ka hinnatase.

Wile Alpakafarm Eestis

Meil on alpakade kasvatamisel 10-aastane kogemus. Kui olete huvitatud alpakade soetamisest, helistage meile telefonil 59058528. Oleme valmis teid nõustama ja aitame teil leida sobivad alpakad vastavalt teie vajadustele. Wile Alpakafarm asub Kesk-Eestis, Järvamaal. 

Soeta endale armastusväärsed alpakad

Wile Alpakafarm pakub võimalust soetada endale armastusväärsed alpakad, kes toovad rõõmu igasse kodusse. Enda kogemuses võime kinnitada, alpakad rikastavad elu ja rõõmustavad silma.

Kui olete huvitatud alpakade soetamisest või soovite rohkem teavet nende hooldamise ja kasvatamise kohta, võtke meiega ühendust telefonil +372 5905 8528 või e-posti aadressil info@wile.ee. Wile Alpakafarmi meeskond ootab teid, et aidata teil leida oma ideaalsed alpakad ja toetada teid nende eest hoolitsemisel.

Alpakade müük Wile Alpakafarmis

Korduma kippuvad küsimused ja vastused alpakade müügi kohta

Vähemalt kaks, kuid veel parem on kolm, kuna alpakad on karjaloomad ja ei tunne end üksinda hästi.

Alpakade hind sõltub nende villa kvaliteedist. Kehvema villa kvaliteediga alpakade hinnad jäävad umbes 1000-1500€ kanti, samas kui suurepärase villa kvaliteediga alpakade hinnad on üle 3000€.

See sõltub teie eesmärkidest, kas soovite alpakasid lemmikloomadeks, murupügajateks, villaloomadeks või aretusloomadeks. Teie eesmärk määrab, milliseid alpakasid vajate ja millisesse hinnaklassi need jäävad.

Kui olete huvitatud alpakade soetamisest, helistage Wile Alpakafarmi telefonil 59058528, et arutada oma vajadusi ja saada rohkem teavet sobivate alpakade kohta.

Alpakade hooldamine ei ole eriti keeruline, kuid nad vajavad aastaringset hoolt. Lisaks heinale, mineraalidele ja muule toidule tuleb arvestada ka veterinaar-, pügamis- ja muude kuludega.

Kriad on emapiimal vähemalt 6-7 kuud pärast sündimist, nii et päris pisikest kriat üldjuhul osta ei saa. Müügis olevate noorloomade kohta saate täpsemat teavet küsides otse meilt, Wile Alpakafarmist.

Ei, isaseid ja emaseid alpakasid peetakse eraldi karjades. Kui soovite alustada paari alpaka kasvatamisega, on parem keskenduda kas emastele või isastele alpakadele.

Alpakadele vajaliku karjamaa suurus sõltub nii loomade arvust kui sellest, millise kvaliteediga on karjamaal kasvav rohi. Väga hea karjamaa korral võib arvestada umbes 0,2 hektarit alpaka kohta. See tagab, et neil on piisavalt ruumi liikumiseks ja toiduks.

Alpakade jaoks sobib tavaliselt 1,2-1,5 meetri kõrgune aed. Vältida tuleks teravaid servi või avasid, kuhu alpakad võiksid kinni jääda.

Alpakasid transportidakse spetsiaalse loomade veoks mõeldud haagisega. Haagis peab olema vastavalt sertifitseeritud ja veose juht läbinud spetsiaalse koolituse.

Alpakasid tuleb kindlasti pügada üks kord aastas, tavaliselt kevadel, et vältida ülekuumenemist suvekuudel. Pügamine on vajalik alpakade heaolu tagamiseks ja kvaliteetse villa saamiseks.

Alpakade keskmine eluiga on 15-20 aastat, kuid mõned võivad elada ka kauem. Hea hoolduse ja toitumisega saate tagada oma alpakade tervise ja pika eluea.

Alpakadel esinevad terviseprobleemid on enamasti seotud hambumuse, seedetrakti häirete, parasiitide ja nakkushaigustega. Oluline on regulaarselt kontrollida alpakade tervist, pidada nõu veterinaariga ja järgida soovitatavaid hooldus- ja vaktsineerimisnõudeid.

Alpakad söövad aastaringselt heina ja suvekuudel lisaks rohtu, igapäevaselt ka spetsiaalseid kameliididele mõeldud mineraale. Puhas vesi peab olema alati tagatud.

Alpkakavillast tooteid saad osta meie e-poest