Alpaka vill - Wile Alpakafarm

Alpaka vill on üks maailma kõige väärtuslikumaid villasid tänu oma unikaalsetele omadustele. Wile Alpakafarm on Eesti suurim kvaliteetsete villaalpakade aretamisele pühendunud alpakafarm. Selles artiklis uurime lähemalt, miks alpaka vill on parem kui mistahes muu looma vill ja millised on selle omadused.

Alpaka villa eripärad

Alpakasid kasvatatakse peamiselt nende suurepärase villa pärast. Alpaka vill on läikiv ja siidine, pehme ning luksuslik. Alpakavilla peetakse lambavillast 7 korda soojemaks ja 3 korda tugevamaks, see ei ole torkiv ning ei sisalda lanoliini, olles seega allergiavaba. Villa esineb 22 erinevas looduslikus toonis. 

Alpaka villa eelised

Soojus: alpakavill on üks kõige soojemaid looduslikke materjale. Alpakade kodus Andides on ööd külmad, kuid nende villa tõttu on nad alati soojas ja neil on mugav olla. Alpakavillal on hea soojusisolatsioon – see hoiab keha soojas ka kõige külmematel päevadel.

Hingavus: alpakavill on hingav, mis tähendab, et see ei tekita higistamist ega liigset kuumust. See muudab alpakavilla kandmise mugavaks erinevatel aastaaegadel.

Vastupidavus: alpakavill on tugevam kui teised looduslikud kiud, mis tähendab, et alpakavillast valmistatud riided kestavad kauem.

Keskkonnasõbralikkus: alpakafarmid on keskkonnasõbralikud ja jätkusuutlikud. Alpakad söövad ellujäämiseks rohtu lõhkumata taimede juuri, nad joovad vähe ja ei  lõhu maapinda. 

Mitmekülgsus: alpaka villast saab valmistada erinevaid rõivaid, alates kampsunitest  sallide, sokkide ja mütsideni. Alpaka vill sobib hästi ka vaipade ja tekkide valmistamiseks.

Miks eelistada alpaka villa?

Alpakavill on parem kui mistahes muu looma vill, sest see on:

Soojem: alpaka vill on soojem kui enamik teiste loomade villasid. 

Kergem: alpaka vill on enamike loomade villadest kergem, muutes alpakavillaste kudumite  kandmise mugavaks.

Pehmem: alpaka vill on pehmem ja siidisem kui enamik teiste loomade villasid, sobides seega ka tundliku nahaga inimestele. 

Hüpoallergeenne: alpaka vill on allergiavaba, kuna ei sisalda lanoliini. Lanoliin on looduslik rasv, mis sisaldub näiteks lambavillas ja võib põhjustada allergiat.

Värvivalik: alpakavilla esineb väga paljudes erinevates värvitoonides, varieerudes valgest ja beežist kuni pruuni ja mustani. Alpakavilla võib soovi korral ka värvida.

Vastupidavus: alpaka villast valmistatud rõivad kestavad õige hoolduse korral aastaid. 

Alpaka villa omadused muudavad selle suurepäraseks valikuks nii rõivaste kui ka kodutekstiilide valmistamisel. Wile Alpakafarm pakub erinevates looduslikes värvitoonide kvaliteetset alpakavillast lõnga ning sellest valmistatud kudumeid. 

Alpakade villa peetakse üheks maailma parimaks villaks olles muutunud populaarseks valikuks rõivaste ja kodutekstiilide tootmisel. Alpaka vill on kerge, soe ja hingav, mis muudab selle ideaalseks valikuks erinevateks aastaaegadeks.

Wile Alpakafarm toodab kõrgekvaliteedilist alpaka villa

Wile Alpakafarmi alpakadelt saab kvaliteetset alpakavilla. Meie alpakad on paljudes erinevates värvitoonides, mistõttu saame pakkuda erivärvilisi looduslikes toonides lõngasid. Meie farmist ja e-poest saab osta kvaliteetset alpaka villast lõnga ja tooteid.

Meie kodulehelt leiate laia valiku alpaka villast tooteid, nagu mütsid, kindad, sokid ja palju muud. 

Kui otsite kvaliteetset ja looduslikku toodeti, siis on alpaka villast kudumid kindlasti suurepärane valik.

Alpaka vill - Wile Alpakafarm

Korduma kippuvad küsimused ja vastused alpaka villa kohta

Alpaka vill on üks maailma kõige kvaliteetsemaid villasid, mida annavad Lõuna-Ameerikast pärit villaloomad alpakad.

Alpaka vill erineb teistest villadest oma pehmuse, soojuse ja vastupidavuse poolest. See on ka allergiavaba, sest ei sisalda lanoliini.

Alpaka villast valmistatud lõnga kasutatakse peamiselt rõivatööstuses, kus valmivad näiteks alpakavillased kampsunid, mütsid, kindad, sokid ja sallid. Alpaka villa kasutatakse ka kodutekstiilide, näiteks tekid, padjad ja vaibad, tootmiseks.

Alpaka villast tooteid saab osta Wile Alpakafarmist ja meie e-poest.

Alpakavillast kudumite hooldamine on lihtne. Soovitame neid pesta leiges vees käsitsi, kasutades spetsiaalset villapesuainet.

Alpkakavillast tooteid saad osta meie e-poest