Cart 0

Wile Farmi tutvustati Roomas

1-3. detsembril, 2017 toimus Roomas Maker Faire üritus. Maker Faire on üks maailma suurimaid interaktiivseid teadusüritusi peredele ja avalikkusele. BIOWAYS projekt,  mis korraldab Maker Faire’l BIOWAYS küla, on pühendatud biomajanduse, looduslikest materjalidest valmistatud toodete ja nende kasutusalade tutvustamisele läbi praktiliste tegevuste ja näidiste. Ühe tootegrupina tutvustati BIOWAYS külas ka Wile Farmi alpakalõnga, alpakalõngast tehtavaid tooteid ning lugu ja pilte alpakadest, et luua seos, kust need tooted tulevad. Täname Kristiina Laurits´at Wile Farmi tutvustamise eest Roomas!  

Loe edasi

Wile Farmi alpakavillased lõngad

Piiratud koguses kodumaiste alpakade villast valmistatud lõnga on saadaval Wile Farmi villatoas Järvamaal, Suurel Tallinna Jõululaadal 15.-17.detsembrini https://www.facebook.com/events/763335880504317/  ja Tartu Kvartali Keskuse laadal 22.detsembril https://www.facebook.com/kvartaltartu/.

Loe edasi

Mardilaat 2017

Osaleme sel aastal 3. korda Eesti käsitöö laulupeoks peetaval Mardilaadal, mis toimub 16.-19.novembrini Tallinnas Saku Suurhallis. Vaata lisa siit: Mardilaat 2017 Lisaks lõngale ja käsitsi ning telgedel kootud alpakavillastele esemetele on esindatud ka Wile kollektsiooni 5 esimest toodet. Tooted on looduslikes toonides, 100% alpakavillased, disainitud Eesti Kunstiakadeemia tudengite poolt ning kootud käsikudumismasinatel.

Loe edasi

Klienditagasiside

Mis saab olla paremat rahulolevast kliendist? Eile kirjutas üks kallis klient meile nii: “Villa kvaliteedist võin aga lausa imeloo rääkida. Ma ostsin selle pruuni kootud mütsi ja panin kohe teie juures pähe. Mul oli enne seda päev läbi kõva peavalu olnud, aga alpakamüts võttis valu veerand tunniga ära. Ja ma ei olnud ennem palja peaga, müts oli kogu päeva peas, umbes sama kujuga, aga kunstmaterjalist. Teile see muidugi imelik ei tundu, aga minu jaoks absoluutselt…

Loe edasi

Alpakavillane kollektsioon Wile on valmis!

Koostöös Eesti Kunstiakadeemia tudengitega valmis meie esimene alpakavillaste riiete kollektsioon Wile.  Rõivad on inspireeritud villaloomadest alpakadest, nende imepehmest ja soojast, paljudes looduslikes toonides esinevast villast. Rõivad on valmistatud Eestis käsikudumismasinatel. Wile on 100% alpakavillane, värvidelt naturaalne, olemuselt looduslik, lihtne, soe ja pehme. Nagu armsa alpaka kallistus. Nagu armastus esimesest silmapilgust.

Loe edasi

Alpakade pügamine

Alpakade pügamine Tallinna Loomaaias Tegime Tallinna Loomaaias veel kolmele alpakale uued soengud. Sedakorda oli ka loomaaia külastajatel võimalus pügamist vaadata. Külastajate hulgas oli neidki, kes endalegi uut soengut oleksid soovinud. Lapsed küsisid, kas see loom on elus ja kas me teeme seda mootorsaega :-).

Loe edasi

Alpakade pügamine Tallinna Loomaaias

Juuni alguses pügasime Tallinna Loomaaias alpakasid. Uued suvesoengud said viis alpakat. Alpakade villast valmivad Eesti Kunstiakadeemia tudengi Anzelika Mändma magistritöö raames tooted, mida saab soetada loomaaia suveniiripoest.   Video: Inari Leiman, Tallinn Zoo  

Loe edasi

Viljandis

Oleme nüüdseks korduvalt testinud TÜ VKA Rahvusliku käsitöö osakonna seadmeid ja vaatamata raskele algusele, aga ka tänu Ave Matsini ning Astri Kaljuse kannatlikkusele jõudnud veendumusele, et ka see „pirtsakas“ vill on teatud tingimustel kenasti käideldav.

Loe edasi

Ambla Villavabriku ajalugu uurimas

Ambla Villavabriku ajalugu uurimas Juunis 2017 õnnestus kohtuda kahe auväärse daamiga, kes omal ajal Ambla villavabrikus töötasid. Aino Pilk ja Sigrid Uulits jagasid lahkesti oma mälestusi. Selleks ajaks kui nemad tööle asusid, Aino 1964 ja Sigrid 1976 a., ei olnud eelmisest omanikust peale perekonnanime midagi teada. Hoone teisel korrusel olla elanud tema sugulane. Ambla Villavabrik oli Järva Teeninduskombinaadi osa. Küla eri paigus tegeleti ka vaipade ja muude kudumitega. Ambla villavabrikus töödeldi nn. vahetusvilla, mis tähendas nõukogude…

Loe edasi